مجلس یاب : اطلاع رسانی و نیازمندی های مجالس مذهبی
جهت استفاده از این بخش ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید
مجلس یاب : اطلاع رسانی و نیازمندی های مجالس مذهبی
پنجشنبه 08 خرداد 1399
آگهی های منتخب
فروش ۴ قطعه قبر

امیر امیر

تهران

09124993486

فروش 3 قطعه قبر در ابن باویه

سیاوش اکبری

تهران

-

فروش قبر در شاه عبدالعظیم

واحد آگهی

تهران

-

3 قطعه قبر فروشی واقع در امام ...

فریبا یوسفی

تهران

-

قاری قرآن

محسن فاضلی

تهران

02176316820

آگهی های ویژه


نیازمندی هافروش ۴ قطعه قبر

تهران

09124993486

09124993486


نیازمندی هافروش 3 قطعه قبر در ابن باویه

09121937931

09121937931


نیازمندی هاقرآن 120پاره و کتاب ویژه اهداء در مجالس ترحیم

ارسال به سراسر کشور توسط باربری و پست انجام می شود

09390573031

02538822002

وب سایت

دعاو نیایش
ذکر روز پنجشنبه (یکصد مرتبه) :
لااِلهَ اِلَّا الله المَلک الحقُّ المُبین
« معبودی جز خدا نیست پادشاه حق آشکار »
نماد و درگاه پرداخت آنلاین
logo-samandehi
تبلیغات
نرم افزار ویژه صندوق های قرض الحسنه نوید

فرهنگ ، معارف و اندیشه اسلامی جستجو :
سه خصلت نمازگزار واقعی چیست
وقتی نمازگزار به نماز می‌ایستد، فرشتگان از آنجا تا دورنمای آسمان او را در بر می‌گیرند و خداوند متعال فرشته‌ای را وکیل می‌کند تا به نمازگزار بگوید: تو اگر بدانی با چه کسی مناجات می‌کنی، دست از نماز بر نمی‌داری!
حضرت مهدى موعود (عج) از نگاه صدر المتالهین
خدای تعالی، در این عالم، یک سلسله علل و اسباب ظاهری را آفرید، ولی علل و اسباب خفی و باطنی نیز بسیار دارد که فقط به برخی از اولیای خود، نوری عطا فرمود تا بتوانند پرده‏های ظاهری این علل و اسباب را کنار زنند.
با همسر بی‌نماز خود چگونه رفتار کنیم
یکی از سؤالاتی که به صورت متداول در میان افراد متدین متعهد مطرح می‌شود این است که «اگر کسی نماز نخواند، چگونه او را نمازخوان کنیم و اینکه رفتارمان در مقابل همسر بی‌نماز چگونه باید باشد؟»
پیام‌های مهدوی به زن مسلمان
از آن جا که زنان و بانوان یکی از ارکان مهم و اساسی جامعه‌اند، لذا می‌توانند در تحقق جامعه مهدوی در عصر غیبت سهم بسزایی داشته باشند.
فاطمه(س) ؛ الگوئی برای مردان و زنان
فاطمه(س) خود را شیعه امیرمومنان امام‌علی(ع) می‌داند و در قول و فعلش نشان می‌دهد تا چه اندازه پیرو است و در همین راه نیز به شهادت می‌رسد و نخستین شهید راه ولایت می‌شود.
همراه با مولی (ع) در شام غریبان مظلومانه حضرت زهرا(س)
حضرت فاطمه (س) گاهی از شدت مرض بیهوش می‌شود و گاهی چشمایش را باز می‌کند. مولا (ع) نگاهش را به صورت سیلی خورده همسر مظلومه‌اش دوخته در چشم‌انداز رنج‌های آینده‌اش دنیایی سراپا تنهایی را می‌بیند و اشکهایش آرام آرام برگونه‌اش سرازیر است.
فاطمه (س)، همه هستی پیامبر (ص)
خداوند در آیات قرآن فاطمه بنت محمد (ص) را به صفاتی ستوده که هیچ زنی در جهان چنان ستوده نشده است. آیات متعددی در شان و منزلت و مقام فاطمه (س) نازل شده است و مفسران، بخشی از سوره‌ها و آیات قرآنی را بر آن حضرت (س) تطبیق کرده‌اند که از جمله آنها می‌توان به سوره کوثر، سوره انسان، آیه تطهیر، آیه مباهله، آ ...
فاطمه سلام الله علیها شهیده سیر از رسالت به ولایت
یکى از پنج نفرى که در دنیا بسیار گریسته اند حضرت زهرا(س) مى باشند که این مسأله نشان از عمیق بودن درد و رنج ایشان دارد. حضرت در بیان احوال خود فرمودند: «در میان انبوه غم و گرفتارى هستم: از دست دادن پیامبر و مورد ستم قرار گرفتن وصى او»
مکتب زینب سلام الله علیها
حضرت زینب(س) به تنهایی یک دانشگاه است. دختر علی‌بن ابی طالب(ع) در هر میدانی قهرمان است. در میدان زهد، عبادت، عشق و معرفت، سیاست و در تمامی ابعاد زندگی اش اسطوره ای بی نظیر است. اوست که به صبر و استقامت معنا می بخشد؛ به شهامت ...
فرهنگ‌های جامعه جهانی سکان‌دار تربیت فرزندان
کودکان و فرزندان ما چگونه تربیت می‌شوند و پرورش می‌یابند، عوامل تاثیرگذار در شکل‌گیری شخصیت افراد جامعه چیست؟ سهم والدین، زمان و اجتماع در شکل‌گیری شخصیت و آموزش و پرورش نسل آینده تا چه میزان است؟
پيامبر اعظم(ص) و دو بي‌نهايت
شخصيت‌گيرا و الهي پيامبر عظيم‌الشان اسلام حضرت محمد(ص) به شكل معجزه‌آسائي زمينه گرايش بسياري از جوانان ملل جهان كه با فقدان اخلاق و معنويت مواجه هستند را به آن حضرت بوجود آورده است و اين امر چيزي جز فطري بودن گرايش‌های انسان‌ها به خوبي‌ها نيست لذا تلاش جريان صهيونيست براي مخدوش نمودن چهره پيامبر اس ...
بانویی که امام‌(ع) پیش پایش قیام می‌کرد
حضرت زینب(س) در مهد علم نبوی تربیت شده و در تمامی عمر در پیشگاه دو پیشوای بزرگ که بزرگان اهل بهشتند پرورش یافت. امام سجّاد(ع) درباره ایشان فرمودند: «انتِ بحمدالله عالـمة غیر معلّمة و فهمة غیر مفهّمة».
امروز مخاطب زینب(س) کیست؟
امروز مخاطب زینب کیست؟ آیا مسلمانان اصلی‌ترین دشمن خود را می‌شناسند که اشد الناس للذین آمنوا الیهود؟ و یا آنکه به جای دشمن اصلی به درگیری درون مذهبی پرداخته‌­اند؟
مدگرایی از منظر اسلام
مد اگر به معنای شیوه متداول و باب زمان در شئون زندگی اجتماعی و طرز زندگی و پوشش باشد، امری پسندیده و ارزشی است؛ زیرا انسان می‌بایست «فرزند زمانه» خود باشد. اما مدگرایی به معنای روش افراطی، یک ضد ارزش بشمار می‌رود.
نیایش، رمز موفقیت
انـسـان دارای امیال، کشش ها و احساس های فطری گوناگونی است که تـمامی رفتارهای فردی و اجتماعی او را در دو بعد مادی و معنوی، پـوشـش مـی دهـد. یکی از آن ها میل خداجویی، کمال یابی و احساس دیـن گـرایی است. آدمی می کوشد تا با همه ابزار و وسایل مشروع، ایـن میل و احساس خود را اقناع کند و چشم ها و چشمه هایی ر ...
امانت داری در اسلام
یکی از خصایل اخلاقی انسان که دارای ارزش و اهمیت فوق العاده ای است، امانت و امانت داری است.
بانوی دانمارکی در حرم مطهر رضوی مسلمان شد
یک بانوی مسیحی تبعه دانمارک پس از سا‌ل‌ها تحقیق با گفتن شهادتین در حرم مطهر رضوی به دین مبین اسلام مشرف شد.
نمازی که حضور و غیاب داشت
رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد گفت: نماز صبح را در اولویت تبلیغی-ترویجی مرکز خواهیم داشت و برای رفع موانع کمک خواهیم گرفت تا نماز صبح نشاط و طراوت خاص خود را داشته باشد.
عوامل کامیابی و ناکامی
انسان در زندگی دنبال این است که کامیاب باشد و از ناکامی پرهیز می‌کند، اما بسیاری از مردم نمی‌دانند که چگونه کامیاب شده و از ناکامی دور باشند
حجاب ؛ حریم خصوصی یا عمومی؟
از معضلات فرهنگی در جامعه امروز، مشکل بدحجابی در میان گروهی از بانوان ما است.
اهمیت و ارزش یتیم‌نوازی در اسلام
کودک بی‌پدر و پدرمرده از اصطلاحات اسلامی است که در قرآن از آن به عنوان «یتیم» تعبیر شده است. آموزه‌های قرآنی، حقوقی را برای یتیم تعریف کرده و از جامعه خواسته تا به گونه‌ای جبران فقدان پدر کند و سرپرستی و آموزش تربیت او را به عهده گیرد.
روایت بانوی مسلمان‌شده لهستانی از دین اسلام تا زیارت بارگاه حضرت‌ ثامن‌الحجج(ع)
با تحقیق‌هایی که در این باره داشتم دریافتم که در دین مبین اسلام فرصت‌های زیادی برای نزدیک شدن به خداوند یکتا و بی‌همتا وجود دارد.
اقتصاد دانش‌بنیان از منظر قرآن
اقتصاد به عنوان یک دانش، به امر تولید، توزیع و مصرف کالا و خدمات می‌پردازد. از نظر آموزه‌های قرآنی هر یک از این سه‌گانه اقتصاد اگر به درستی سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی و مدیریت نشود، به معنای فقدان یک اقتصاد سالم است. از این رو احکام و آموزه‌های دستوری اسلام در قالب امر و نهی مولوی و ارشادی همه این حو ...
صالح وکفو
در مطلب حاضر دیدگاه قرآن درباره جایگاه همسر و نقش او نسبت به مرد و نیز برخی معیارهای لازم برای انتخاب همسر مناسب بیان شده است.
عجله، کار شیطان است
عجله و شتاب یکی از رفتارهای نادرست و ناپسند انسانی است. در آیات قرآنی از جمله صفاتی که برای انسان بیان شده عجول بودن است. این خصلت انسانی موجب می‌شود که فرد بدون تانی و تامل کارهایی انجام دهد که در بیشتر اوقات پشیمانی را به همراه دارد.
مبانی قرآنی اقتصاد مقاومتی
اقتصاد مقاومتی اصطلاحی است که رهبر معظم انقلاب در برابر جنگ اقتصادی دشمنان مطرح کرده و خود به بیان بسیاری از مبانی و راهکارهای آن اشاره نموده است. در مطلب حاضر مبانی و اصول و قواعد اقتصاد مقاومتی از دیدگاه قرآن و به عبارتی نگرش اسلام به چنین اقتصادی تبیین شده است.
ذکری ساده که موجب بخشش گناهان می شود
خداوند متعال در آیه ۵۶ سوره احزاب با تأکید بر این که خداوند و ملائکه بر پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله، صلوات می فرستند، به اهل ایمان دستور می دهد تا بر پیامبر خاتم صلوات بفرستند. این امر نشان دهندۀ آن است که صلوات بر پیامبر أعظم از جایگاه رفیعی برخوردار می باشد.
قاعده طلایی برای سعادت دنیا و آخرت
پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی(ص)، دارای جوامع الکلم است. کلمات جامع آن حضرت(ص) همانند قرآن، مفسر و مبین حقایق هستی است. آموزه‌های آن حضرت(ص) سبک زندگی اسلامی است که سعادت دین و دنیا را به همراه دارد.
راهکار تحقق عزتمندی در آموزه‌های امام حسن عسکری(ع)
مقولۀ شناخت انسان و راهکارهای تحقق سعادت و کمال با بهره گیری از آموزه های ناب اهل بیت(ع) امری انکار ناپذیر است. زیرا جوامع غربی با ارائۀ مکتب اومانیسم، تصویری نادرست از انسان ارائه نمودند که این امر منجر به نفی خداگرایی و ضدیت با خداوند متعال و آموزه های دینی در جوامع غربی شده است. نمود واقعی اومانی ...
بانوی دُردانه
حضرت فاطمه معصومه (س) دارای شخصیتی رفیع و والا مقام است، به طوری كه ائمه طاهرین علیهم السّلام از این بانو، با جلالت و تكریم یاد كرده‎اند و حتی پیش از ولادت آن حضرت، بلكه پیش از ولادت پدر بزرگوارش، نام او بر زبان بعضی از ائمه (ع) آمده و از مقام والای او سخن گفته‎اند كه به بعضی از آنها اشاره می‎شود. ...

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7  8 9 10 11 12 13 14